Domácí ČOV: Ceny, recenze, jak na to (2024)

Publikováno: 10. 03. 2024 19 minut čtení
cov3.jpeg
Domácí čistička odpadních vod je ekonomicky i ekologicky výhodný způsob, jak nahradit kanalizační přípojku. Dokáže přečistit odpadní vody z vaší domácnosti, na zahradě je téměř neviditelná a nabízí snadnou obsluhu.

Domácí čistička odpadních vod je ekonomicky i ekologicky výhodný způsob, jak nahradit kanalizační přípojku. Dokáže účinně přečistit odpadní vody z vaší domácnosti, na zahradě je téměř neviditelná a nabízí snadnou obsluhu. Moderní čističky přitom zvládnou plnohodnotně obsloužit rodinné domy, chaty a chalupy nebo třeba celý penzion. 

V článku se dozvíte vše, co je před pořízením čističky důležité vědět – včetně přehledu nejoblíbenějších modelů na trhu i cenových porovnání.

V článku se dozvíte:

 • Srovnání domácích čističek odpadních vod

 • Jak a kdy vybrat domácí čističku odpadních vod

 • Cena domácí čističky odpadních vod

 • Co je domácí čistička odpadních vod

 • Jak funguje domácí čistička odpadních vod

 • Jak se starat o domácí čističku odpadních vod

 • Existuje bezúdržbová domácí čistička odpadních vod?

 • Kam se hodí domácí čistička odpadních vod?

 • Realizace domácí čističky odpadních vod

 • Můžu získat na domácí čističku odpadních vod dotaci?

Srovnání domácích čističek odpadních vod

Na trhu existuje bezpočet modelů domácích čističek, které se liší vlastnostmi, náročností údržby, možnostmi instalace a v neposlední řadě samozřejmě i cenou. Protože v ZAKRA máme s instalacemi domácích čističek letité zkušenosti, připravili jsme pro vás velké srovnání domácích čističek na českém trhu, v němž se dozvíte každý detail o těch nejoblíbenějších ČOV. 

Co z něj vyplývá? Mezi domácí čističky s nejlepším poměrem ceny a výkonu patří dle našeho názoru následující modely: 

Variocomp výrobce ASIO

Variocomp je čistička s bezkonkurenční cenovkou, za níž vám ovšem nabídne víc než uspokojivé vlastnosti. Jedná se o jednoduchou a funkční domácí čističku, kterou oceníte zejména v případě, že je pro vás zásadní pořizovací částka. Variocomp je také ideální volbou všude tam, kde je čistička dočasným řešením před plánovanou výstavbou kanalizace.

Monocomp výrobce ASIO

Stejný výrobce, který stojí za cenově příznivou čističkou Variocomp, ovšem nabízí i zařízení na opačné straně cenového spektra – moderní a funkcemi nabitou čističku Monocomp. Monocomp přináší veškeré moderní funkce: pokročilou technologii čištění SBR, řídicí jednotku v ceně a zjednodušené odkalování pomocí jutových košů. Cena je sice v porovnání s Variocomp znatelně vyšší, ovšem vzhledem k funkcím zcela rozumná.

Topas S a R výrobce TopolWater

Mezi osvědčené čističky patří také dvě zařízení výrobce TopolWater. I zde najdete pokročilou technologii čištění SBR, fungování i fáze čištění navíc můžete kontrolovat prostřednictvím praktické mobilní aplikace. Varianta S disponuje variabilním nátokem, ve variantě R se musíte obejít bez něj. A pozor, obě čističky jsou vhodné i k rekreačním objektům.

AT6 Plus výrobce ABPLAST

AT6 Plus patří k nejprodávanějším čističkám z našeho portfolia, a není divu. Zákazníky přesvědčí svou nízkou váhou, řídicí jednotkou v ceně i spolehlivou technologií čištění odpadních vod (tzv. technologie VFL). Opět se jedná o všestranné zařízení, které můžete instalovat jak k rodinnému domu, tak na svoji chatu či chalupu – ovšem pozor, toto platí pouze ve variantě Plus! Varianta Standard totiž nemá řídicí jednotku.

Přehled domácích čističek odpadních vod

Výrobce

ASIO

ASIO

ABPLAST

ABPLAST

TopolWater

TopolWater

Model ČOV

Variocomp 5K

Monocomp 4

AT6

AT6 Plus

Topas S5

Topas R5

Typ čištění

Mechanicko-biologické

SBR

Mechanicko-biologické VFL

Mechanicko-biologické VFL

SBR

SBR

Řídicí jednotka v ceně

Ne

Ano

Ne

Ano

Ano

Ano

Práce s kalem

Manuální

Jutové koše

Manuální

Manuální

Možnost automatického odkalení při dokoupení odvodňovacího boxu

Možnost automatického odkalení při dokoupení odvodňovacího boxu

Vhodná na chatu s nepravidelným provozem

Ne

Částečně

Ne

Ano

Ano

Ano


Jak a kdy vybrat domácí čističku odpadních vod

Podle čeho si z dostupných modelů vybrat čističku, která je pro váš rodinný dům nejlepší? Výběr domácí čističky odpadních vod se řídí několika kritérii. Patří sem například počet osob, které bude čistička obsluhovat, místo (zda se jedná o trvale obývaný dům, nebo třeba chalupu), způsob povolení a nakládání s přečištěnou vodou nebo třeba cena a náklady na údržbu. Vše jsme pro vás zevrubně sepsali do článku Jak vybrat domácí čističku odpadních vod pro rodinný dům.

V zásadě lze však čističky rozdělit do několika základních kategorií na základě vašich hlavních potřeb.

Moderní čističky odpadních vod

High-end varianta čističky je ideální volbou, pokud chcete skutečně vysoce kvalitní úroveň přečištění, flexibilitu a prvotřídní funkce, které vám usnadní obsluhu a kontrolu zařízení. Sem jednoznačně patří čističky fungující na principu SBR, tedy modely Topas (TopolWater) a Monocomp (ASIO).

Čističky odpadních vod s optimálním poměrem ceny a výkonu

Pokud patříte k těm, kteří preferují zlatou střední cestu – tedy čističky střední třídy, které nabídnou mnoho muziky za (relativně) málo peněz – pak jsou pro vás jako stvořené modely řady AT od ABPLAST. Získáte tak spolehlivého pracanta, který vám investici do čističky do koruny vrátí.

Čističky odpadních vod k rekreačnímu objektu

Samostatnou kapitolou jsou potom čističky vhodné na chaty a chalupy. Tyto objekty mají totiž jiný režim než trvale obývané rodinné domy, což klade na čističky zcela nové nároky. Ne každé zařízení si dokáže poradit s nepravidelným provozem. Pokud tedy sháníte čističku na svoji chatu, zvolte model AT6 Plus nebo Topas S. Obě zařízení disponují řídicí jednotkou s režimem “chata”, která se postará o pomalé dávkování kalu i v době, kdy “nejste doma”.

Doporučujeme také článek Hodí se čistička odpadních vod na chatu?

Nejlevnější čistička odpadních vod

Nelze samozřejmě opominout ani aspekt pořizovací ceny, zejména v případě, kdy je domácí čistička pouze dočasným řešením před instalací kanalizace v obci. V takovém případě se opravdu vyplatí zvolit levnější čističku, která plnohodnotně splní svůj účel do doby, než vybudujete kanalizační přípojku. Takovým modelem je bezesporu Variocomp od ASIO.

Volba konkrétního modelu čističky závisí na typu objektu i vašich prioritách.

Cena domácí čističky odpadních vod

Pořizovací náklady na domácí čističku jsou samozřejmě důležitým kritériem výběru. Počítejte s tím, že běžná cena čističky se pohybuje mezi 30–80 tisíci korun. Zde je přehledné srovnání cen domácích ČOV, které jsme vám představili:

Čistička odpadních vod

Základní cena (bez DPH)

VARIOcomp 5K

39 900 Kč

MONOcomp 4

51 500 Kč

AT6

37 900 Kč

AT6 Plus

50 900 Kč

Topas S5

60 000 Kč

Topas R

56 000 Kč


Výsledná cena domácí čističky odpadních vod však zahrnuje mnohem víc než “jen” pořízení ČOV. Na finální účtence se objeví i další položky, například:

Vzhledem k tomu se náklady na pořízení čističky často pohybují i přes 100 tisíc korun. 

Existuje také možnost pořídit si domovní čističku na klíč – to znamená, že se o vše postará instalační firma. Tato služba vám ušetří spoustu času a nervů, počítejte však s vyššími náklady, než když se pustíte do realizace čističky po vlastní ose. 

Veškeré detaily o cenách čističek, včetně srovnání nákladů na pořízení na klíč a svépomocí, najdete v článku Jaká je cena domácí čističky odpadních vod (ČOV).


Co je domácí čistička odpadních vod

Domácí čistička odpadních vod je zařízení navržené k účinnému čištění odpadních vod v domácnostech. Umožňuje přeměnu odpadních vod z domácnosti na čistou vodu, kterou lze opětovně využít nebo bezpečně vypustit zpět do životního prostředí. Domácí čističky odpadních vod se z toho důvodu ideálně hodí pro rodinné domy všech velikostí, u nichž není možné realizovat kanalizační přípojku. Jak už jsme řekli, existují však i modely čističek vhodné k rekreačním objektům.

Útroby domácí čističky odpadních vod.

Jak si domácí čističku představit? Jedná se obvykle o kompaktní válec, jehož rozměry závisí na tom, kolik musí domácí ČOV obsloužit osob. Nejběžnější čističky s kapacitou 2–6 osob jsou zhruba 2 metry vysoké, průměr činí okolo 1,5 metru, váha se pohybuje mezi 100 a 150 kilogramy.

Výrobce

ASIO

ASIO

ABPLAST

ABPLAST

TopolWater

TopolWater

Typ ČOV

Variocomp 5K

Monocomp 4

AT6

AT6 Plus

Topas S5

Topas R5

Počet osob

3 až 7

2 až 5

1 až 5

1 až 5

2 až 5

2 až 5

Půdorys (průměr v cm)

125

125

140

140

120

120

Výška v cm

202

202

180

180

240

240

Váha v kg

160

150

95

95

180

150

Z hlediska českých zákonů (konkrétně zákona č. 254/2001 Sb.) je domácí čistička odpadních vod vodním dílem. To s sebou nese určité závazky a povinnosti – zejména nutnost tvorby projektu, získání úředního povolení před výstavbou domácí čističky a nezbytné pravidelné revize.

Jak funguje domácí čistička odpadních vod

Domácí čistička odpadních vod nabízí spolehlivé fungování založené na mechanicko-biologickém čištění odpadních vod. To znamená, že splašky z domácnosti projdou několika fázemi čištění.

 1. Mechanické čištění zajišťuje odstranění velkých částic nečistot, obvykle pomocí sedimentace a filtrace. Tato fáze se odehrává v tzv. usazovací nádrži.

 2. Následuje biologická část čištění, v níž hrají důležitou roli mikroorganismy a vzduch – to vše v tzv. aktivační nádrži. 

 3. Na závěr se pak voda opět nechá “odstát” v dosazovací nádrži. Zatímco usazený kal se vrací zpět do aktivační nádrže, vyčištěná voda může zamířit zpět do přírodního koloběhu.

Schéma klasického způsobu fungování domácí čističky s využitím několika komor.

Některé moderní čističky odpadních vod všechny fáze uskutečňují v jediné nádrži. Jedná se o technologii SBR, kterou nabízejí například modely Monocomp nebo Topas. Výhodou je, že SBR čističky dokážou lépe reagovat na změny v průtoku odpadní vody nebo na různé koncentrace znečišťujících látek. Tato flexibilita umožňuje lepší kontrolu nad procesem čištění.

Existuje několik možností, jak naložit s přečištěnou vodou. Vodu z čističku můžete:

 • vypouštět do povrchových vod (typicky rybníku či potoka),

 • nechat vsáknout do podzemních vod,

 • využít například k zálivce zahrady (tzv. vsak se zálivkou).

Další detaily o fungování ČOV najdete v článku Jak funguje domovní čistička odpadních vod.

Jak se starat o domácí čističku odpadních vod

Domácí čistička odpadních vod obsahuje živé mikroorganismy, které zajišťují efektivní čištění splašků z domácnosti. Právě díky nim je účinnost přečištění až 97 %. O tyto mikroorganismy – a tím pádem o celou ČOV – je však potřeba určitým způsobem pečovat. Péče o domácí čističku zahrnuje především následující zásady:

 • Pravidelné kontroly fungování čističky

 • Pravidelné odčerpání přebytečného kalu (1x až 2x za rok)

 • Přizpůsobení chodu domácnosti

Zejména poslední bod znamená lehké změny v každodenním fungování. Domácí čistička (tj. mikroorganismy v ní) totiž nemá ráda agresivní chemikálie, dezinfekční prostředky, nadměrné množství olejů a tuků nebo toxické látky (léky, ředidla, barvy, chemické postřiky). Nic z toho by se proto nemělo dostat do odpadních vod.

Nebojte, péče o domácí čističku není žádná věda. Vše jsme přehledně sepsali do článku Jak se starat o ČOV? Vše, co potřebujete vědět. A poradíme i s tím, když čistička nadměrně zapáchá.

Existuje bezúdržbová domácí čistička odpadních vod?

Na internetu jsou k vidění reklamy na tzv. bezúdržbové domácí čističky. I když zní vidina zařízení, o které se nemusíte starat, lákavě, musíme vás zklamat. Stoprocentně bezúdržbová čistička odpadních vod totiž neexistuje. Každé zařízení potřebuje čas od času vaši pozornost, kontrolu a vyvážení kalu.

Pokud je pro vás nízká údržba extrémně důležitá, zvolte zařízení, které je pro tyto účely uzpůsobené. Třeba čistička Monocomp nabízí zjednodušené odkalování pomocí jutových košů. Topas S a R pro změnu lze doplnit o odvodňovací box, do něhož můžete automaticky odčerpávat přebytečný kal.

Zároveň je třeba si uvědomit, že pořízení čističky vždy přináší jak výhody, tak nároky. Pokud chcete přesně vědět, na co se v případě čističky připravit – dobré i špatné – doporučujeme článek Uvažujete o domovní ČOV? 5x pro a proti.

Bezúdržbová čistička odpadních vod je bohužel mýtus.

Kam se hodí domácí čistička odpadních vod?

Domácí čistička je bezkonkurenčním řešením u trvale obývaných rodinných domů, které nelze připojit na kanalizační řad. Zde oceníte její spolehlivost, kvalitu přečištění i ekonomickou a ekologickou výhodnost.

Moderní čističky s řídicí jednotkou lze postavit i u rekreačních objektů. To platí však pouze tehdy, když svoji chatu nebo chalupu pravidelně celoročně navštěvujete. Řídicí jednotka si umí poradit s občasným výpadkem, ovšem chata, kam jezdíte jednou týdne a pouze od jara do podzimu, rozhodně není pro čističku odpadních vod vhodné řešení. Zde využijete spíše jednu z alternativ domácí čističky, například septik s filtrem, případně jímku (žumpu). Tu ale vzhledem k nákladnosti provozu doporučujeme opravdu ve výjimečných případech.

Jaký je tedy mezi čističkou, septikem a jímkou rozdíl? To jsme pro vás podrobně shrnuli v tomto článku – včetně doporučení, jaké řešení je pro vaše účely nejvhodnější.

Mohl by vás zajímat také článek Komu se vyplatí domovní čistička odpadních vod (ČOV) na klíč?

Takto vypadá domácí čistička v akci – v každé části probíhá jiný proces čištění.

Realizace domácí čističky odpadních vod

Cesta za funkční čističkou odpadních vod zahrnuje několik postupných kroků. Pojďme si je představit.

KROK PRVNÍ: Projekt domácí čističky odpadních vod

Projekt domácí čističky je nezbytný vzhledem k tomu, že čistička je ze zákona vodním dílem. To je také důvod, proč autorem projektu nesmí být jen tak někdo – je třeba, aby projekt vypracoval autorizovaný projektant vodohospodářských staveb. 

Právě takové odborníky najdete u nás v ZAKRA. Navíc za vás v případě potřeby můžeme oslovit i hydrogeologa, takže vám odpadnou starosti se sháněním hydrogeologického posudku.


Projekt domácí čističky vám rádi připravíme v ZAKRA.

KROK DRUHÝ: Získání potřebných vyjádření

Aby vám úřady čističku povolili, budete jim muset předložit vyjádření dotčených orgánů. V případě likvidace do kanalizace se jedná o správce kanalizace, v případě vypouštění o správce vodního toku. 

Hydrogeologický posudek, který jsme už zmínili výše, pak budete potřebovat v případě, že chcete své odpadní vody likvidovat vsakem. Ne každý pozemek je totiž pro vsak vhodný – a to pozná právě povolaný hydrogeolog. 

Mezi další potřebné “papíry” patří koordinované závazné stanovisko, stanovisko správce povodí (u ohlášení) a další stanoviska (například když čističku realizujete v CHKO, NP aj.)

KROK TŘETÍ: Povolení domácí čističky odpadních vod

Dalším krokem je získání úředního povolení. Zatímco v minulosti byly dvě možnosti, jak čističku povolit (ohlášení nebo vodoprávní řízení), v roce 2024 došlo ke změně a čističku lze nově povolit pouze prostřednictvím vodoprávního řízení. 

Kritéria

Vodoprávní řízení

Ohlášení

Lhůta úřadů k vyřízení

60 dnů

30 dnů

Platnost povolení

Omezená (na 10 let)

Neomezená

Podmínky k vypouštění vody

Stanoví úřad

Nestanovuje úřad

Rozbor vzorku vypouštěných vod

2× ročně

Revizní kontroly každé 2 roky

Správní poplatek

300 Kč

500 Kč


Víc se o procesu povolení dočtete v článku Povolení domovní čističky snadno a rychle.

KROK ČTVRTÝ: Koupě domovní čističky

Domácí čističku lze pořídit na mnoha e-shopech. Nevýhodou takového postupu vak bývá, že můžete snadno zapomenout na koupi nezbytného příslušenství – nebo nevíte, jaké příslušenství je potřeba. Potřebuji kryt na řídicí jednotku? Nebo komínek – případně jaký? To jsou nejčastější problémy, na které laici narážejí.

Proto doporučujeme objednávat čističku buď přímo u společnosti, která se postará o zprovoznění, nebo realizátora čističky na klíč. 

Například u nás v ZAKRA vám k projektu připravíme i nabídku na čističku a veškeré příslušenství, a to včetně dopravy. A dokonce vám pomůžeme získat nižší, 125% sazbu DPH, což pořízení čističky výrazně zlevní.

KROK PÁTÝ: Stavba ČOV

Nyní přichází konečně na řadu stavba čističky. Můžete se do ní pustit svépomocí, nebo si objednat firmu, která stavbu provede na klíč. V každém případě bude mimo jiné potřeba provést výkopové práce pro potrubí a čističku, připravit betonovou základovou desku, usadit čističku a uložit a připojit potrubí, umístit a zapojit dmychadlo, zahájit napouštění nádrže vodou, obsypat nádrž a nastavit řídicí jednotku.

Krok za krokem jsme celý proces popsali v článku Instalace domácí čističky odpadních vod.

KROK ŠESTÝ: Kolaudace ČOV

Skoro hotovo, nyní vás čeká už jen kolaudace čističky. O ní je třeba požádat na stavebním úřadě prostřednictvím žádosti o kolaudaci domovní ČOV. K samotné kolaudaci, jejíž termín vám úředníci oznámí po schválení žádosti, si připravte:

Po úspěšné kontrolní prohlídce můžete svoji čističku konečně legálně využívat.

Na klíč, nebo svépomocí?

Realizace domácí čističky je poměrně komplexní proces, který stojí čas i peníze. Pokud byste raději svůj čas věnovali něčemu jinému než běhání po úřadech a shánění známých na výkopové práce, můžete si objednat realizaci domácí čističky na klíč.

Součástí stavby čističky jsou i výkopové práce, důležité je pak správné usazení.

U realizace na klíč se zbavíte veškerých starostí, a navíc komunikujete pouze s jedinou firmou, nikoliv s mnoha různými dodavateli. V případě jakéhokoliv zádrhele tak přesně víte, kam se obrátit. Je třeba počítat s tím, že oproti stavbě svépomocí si při volbě služby na klíč připlatíte. 

V ZAKRA nabízíme hned tři režimy služby Čistička na klíč. Ve variantě Basic se postaráme o základní stavební práce na pozemku, usazení, instalaci a zprovoznění čističky. Varianta Standard zahrnuje kromě realizace stavby i tvorbu projektu, výběr čističky a vyřízení povolení na úřadech. Ve variantě Premium se nemusíte starat vůbec o nic – zařídíme vše od projektu přes realizaci čističky až po vybudování kanalizace, vsaku a stavbu akumulační nádrže.

Raději byste si čističku postavili svépomocí? Při této volbě určitě ušetříte, ovšem připravte se na časovou i organizační náročnost celého procesu. Navíc je nutné vše udělat správně – pozor si dejte především tehdy, pokud je pozemek na jílovitém podloží. Pozornost věnujte i správné základové desce, správnému sklonu potrubí a správnému typu štěrku v případě vsakování.

Víc o službě ČOV na klíč, stavbě čističky svépomocí a cenách obou variant najdete v článcích:

ČOV na klíč vs. svépomocí: Srovnání cen

Ukázková kalkulace pro domovní čističku odpadních vod s likvidací do vodního toku.

Položka

Cena v rámci služby na klíč (bez DPH)

Orientační cena při realizaci svépomocí (bez DPH)

Projekt + povolení ČOV

24 000 Kč

24 000 Kč

Hydrogeologický posudek

8 500 Kč

8 500 Kč

ČOV (Monocomp 4)

51 500 Kč

51 500 Kč

Skříň na dmychadlo

5 000 Kč

5 000 Kč

Doprava ČOV

3 000 Kč

3 000 Kč

Stavba ČOV

26 000 Kč

15 600 Kč

Kanalizační vedení (15 m)

24 000 Kč

14 400 Kč

Výustní objekt

27 000 Kč

16 200 Kč

Finální úpravy na pozemku

25 00 Kč

15 00 Kč

Doprava techniky a materiálu

17 000 Kč

10 200 Kč

Celková cena (orientační)

188 500 Kč

149 900 Kč


Můžu získat na domácí čističku odpadních vod dotaci?

Ano, ale… Dotace na domácí čističku odpadních vod existuje – ovšem fyzické osoby k ní mají relativně složitější přístup.

Dotace na decentralizované čištění v obci – čeká se na otevření výzvy

Dotaci určenou na domácí čističky v obcích nabízí MŽP a Státní fond životního prostředí pouze obcím, které nemůžou z technických nebo finančních důvodů vybudovat splaškovou kanalizaci ani centrální čistírnu. 

Minulá výzva do konce roku 2023 byla vyčerpána a v současné době se čeká na otevření další výzvy. Státní fond životního prostředí ČR na svých stránkách (20. 12. 2023) doslova uvádí: “S otevřením další výzvy Státní fond životního prostředí ČR počítá v průběhu příštího roku.”

Dosud bylo získání dotace podmíněno několika kritérii (obce do 2 tisíc obyvatel, souhlas s vybudováním domácí čističky u min. 30 % z nich aj.). Posléze dotace sloužila k vybudování soustavy domácích čističek. Celková výše dotace přitom nezahrnovala pouze pořízení soustavy (tj. konkrétních zařízení), ale vztahovala se i na projektovou dokumentaci, stavební práce i pravidelnou údržbu čističek. Podpora tak mohla ve finále dosáhnout až 80 % způsobilých výdajů.

Dotace poskytovaná jednotlivými obcemi

Pokud máte štěstí, můžete se dočkat dotace přímo od své obce. O tento typ dotací můžou žádat fyzické osoby, které vlastní nemovitost v daném katastrálním území. Konkrétní podmínky dotace obvykle určí obec. Pro příklad uveďme obec Pšov, jež nabízí dotaci na pořízení projektové dokumentace a domovní čističky v místech, kde nelze vybudovat kanalizaci, a to až do výše 130 000 Kč (současně 90 % vynaložených nákladů).

Dotace Dešťovka

Dotace Dešťovka ve své třetí variantě – tj. kombinace šedé a dešťové vody (šedá voda +) – nabízí dotaci na využití dešťové i odpadní vody. V praxi to znamená, že je možné získat tuto dotaci na vybudování akumulační nádrže na přečištěnou vodu, kterou budete posléze využívat jako vodu užitkovou, případně k zálivce. 

Na akumulační nádrž na dešťovku lze pořád získat dotaci – jen musíte zároveň realizovat i jiné opatření. 

Nejedná se tedy o dotaci konkrétně na pořízení domácí čističky. Navíc vzhledem ke změnám platným od září 2023 už není Dešťovka samostatným dotačním titulem, ale stavbu systému na využití dešťové a odpadní vody musíte zkombinovat s dalším opatřením, jako je fotovoltaika, tepelné čerpadlo nebo třeba zateplení. Veškeré změny i detaily aktualizovaného programu Dešťovka jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Nezávazně nás kontaktujte