Blogové příspěvky

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek... Zrušit filtr

korenova-cisticka-odpadnich-vod.jpg

Kořenová čistírna odpadní vod: Co to je a jak funguje?

O kořenové čistírně jako alternativě ke klasické domovní ČOV jste už možná slyšeli. Jedná se řešení domovní čistírny, které nevyžaduje elektřinu, poradí si i s nárazovým provozem a zvládne dokonce i větší množství chemikálií. Pojďme si proto kořenovou čistírnu alias „kořenovku“ představit podrobněji.

Publikováno: 19. 01. 2023
vodovodni-pripojka---pripojeni-vody.jpg

Kolik stojí přívod vody do domu?

Přívod vody do domu lze vyřešit různými způsoby. Důležitým faktorem při výběru je bezesporu cena. V dnešním článku se proto podíváme, kolik jednotlivá řešení pro zásobování nemovitosti vodou stojí. Zaměříme se nejen na pořizovací cenovku, ale také na náklady na provoz a případně i návratnost investice.

Jak vyřešit vodu v domě

Přívod vody do domu: Jaké jsou možnosti?

Přívod vody do domu patří mezi první otázky, které je nutné vyřešit, ať už dům stavíte, nebo zatím pouze kupujete pozemek. Jakými způsoby lze nemovitost zásobovat vodou a co to obnáší? V dnešním článku přívod vody do domu zevrubně probereme.

kolik-stoji-vrt-na-vodu.jpg

Kolik stojí vrt na vodu?

Vlastní vrt na vodu má nespočet výhod. Získáte díky němu nezávislý zdroj vody, mnohdy v pitné kvalitě, a také příležitost ušetřit. Voda totiž v poslední době výrazně zdražuje. Pojďme se proto cenu vrtu – neboli vrtané studny – podívat zevrubně.

podzemni-sklep-se-sikmym-vchodem-768x595.png

Kolik stojí podzemní plastový sklep?

Rádi byste si pořídili plastový sklep, ale nejste si jistí, co všechno to obnáší a kolik peněz vás bude sklep stát? Tápete, na kolik vyjde samotná realizace? V dnešním článku si pořízení plastového sklepa projedeme krok za krokem a přiblížíme vám, s jakou cenou samotného sklepa včetně realizace můžete počítat.

plastovy-sklep-do-svahu-1.jpeg

Jak vybrat plastový sklep? 5 otázek, které vám pomohou s výběrem

Plastový sklep přináší spoustu výhod. O to spíš, když si vyberete sklep na míru svým potřebám. Jak ale vybrat ten správný? Jakou konstrukci zvolit? A jaká velikost a materiál jsou vhodné právě pro vás? Pojďme se na kritéria výběru plastového sklepa podívat detailně.

podzemni-sklep-se-sikmym-vchodem-768x595.png

Plastový sklep do země: Vše, co potřebujete vědět

Máte sklep? Pokud ne, ale úložný a chladný prostor by se vám rozhodně hodil, pak existuje řešení: plastový sklep. Jedná se konstrukčně spolehlivý a užitečný prefabrikát, který nabízí výhody klasického zděného či betonového sklepa, a přitom nepotřebuje projekt a povolení. Pojďme se na tuto praktickou záležitost podívat zblízka.

dest-retencni-nadrz-1536x1017-1.jpeg

Nádrže a nádoby na dešťovou vodou: Kompletní průvodce

Plechové sudy přistavené pod okap jsou na českých zahradách evergreenem. Nejsou ale zdaleka jediným způsobem, jak akumulovat srážkovou vodu a dále s ní nakládat. Pojďme se podívat, jaké nádrže a nádoby na dešťovou vodu známe, k čemu slouží a zda se na jejich pořízení vztahuje dotace.

domaci-cov-pro-rodinny-dum.png

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům?

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům, který nelze napojit na kanalizační řád? Podle kterých kritérií se rozhodovat, proč záleží na počtu osob v domácnosti a kdy se vyplatí pořídit nejlevnější čistírnu na trhu?

tapety-6-1024x727.png

Co musí obsahovat projekt domácí ČOV?

Domovní čistírna odpadních vod je dle zákona považována za vodní dílo. To znamená, že k povolení stavby potřebujete na vodoprávním úřadě předložit projektovou dokumentaci. Co vše musí projekt domácí ČOV obsahovat, kdo vám ho vypracuje a kolik za něj zaplatíte?

1 / 8

Nezávazně nás kontaktujte