Blogové příspěvky

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek... Zrušit filtr

podzemni-sklep-se-sikmym-vchodem-768x595.png

Kolik stojí podzemní plastový sklep?

Rádi byste si pořídili plastový sklep, ale nejste si jistí, co všechno to obnáší a kolik peněz vás bude sklep stát? Tápete, na kolik vyjde samotná realizace? V dnešním článku si pořízení plastového sklepa projedeme krok za krokem a přiblížíme vám, s jakou cenou samotného sklepa včetně realizace můžete počítat.

Publikováno: 17. 11. 2022
plastovy-sklep-do-svahu-1.jpeg

Jak vybrat plastový sklep? 5 otázek, které vám pomohou s výběrem

Plastový sklep přináší spoustu výhod. O to spíš, když si vyberete sklep na míru svým potřebám. Jak ale vybrat ten správný? Jakou konstrukci zvolit? A jaká velikost a materiál jsou vhodné právě pro vás? Pojďme se na kritéria výběru plastového sklepa podívat detailně.

podzemni-sklep-se-sikmym-vchodem-768x595.png

Plastový sklep do země: Vše, co potřebujete vědět

Máte sklep? Pokud ne, ale úložný a chladný prostor by se vám rozhodně hodil, pak existuje řešení: plastový sklep. Jedná se konstrukčně spolehlivý a užitečný prefabrikát, který nabízí výhody klasického zděného či betonového sklepa, a přitom nepotřebuje projekt a povolení. Pojďme se na tuto praktickou záležitost podívat zblízka.

dest-retencni-nadrz-1536x1017-1.jpeg

Nádrže a nádoby na dešťovou vodou: Kompletní průvodce

Plechové sudy přistavené pod okap jsou na českých zahradách evergreenem. Nejsou ale zdaleka jediným způsobem, jak akumulovat srážkovou vodu a dále s ní nakládat. Pojďme se podívat, jaké nádrže a nádoby na dešťovou vodu známe, k čemu slouží a zda se na jejich pořízení vztahuje dotace.

domaci-cov-pro-rodinny-dum.png

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům?

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům, který nelze napojit na kanalizační řád? Podle kterých kritérií se rozhodovat, proč záleží na počtu osob v domácnosti a kdy se vyplatí pořídit nejlevnější čistírnu na trhu?

tapety-6-1024x727.png

Co musí obsahovat projekt domácí ČOV?

Domovní čistírna odpadních vod je dle zákona považována za vodní dílo. To znamená, že k povolení stavby potřebujete na vodoprávním úřadě předložit projektovou dokumentaci. Co vše musí projekt domácí ČOV obsahovat, kdo vám ho vypracuje a kolik za něj zaplatíte?

kolaudace-domovni-cov.png

Kolaudace domovní čistírny odpadních vod: Krok za krokem

Od vaší první návštěvy projektanta uběhl nějaký ten týden a domovní čistírna odpadních vod se konečně vyjímá na vašem pozemku. Od jejího užívání vás však dělí ještě jeden krok, a tím je kolaudace. Jak při kolaudaci domovní ČOV postupovat?

projektant-vodovodni-pripojky.jpeg

Co čekat od projektanta vodovodní přípojky?

Chcete svou nemovitost napojit na obecní vodovod? Pak je nejvyšší čas začít shánět osobu, která vám zhotoví projekt vodovodní přípojky. Kde najdete vhodného projektanta, co od něj můžete očekávat a kolik mu za jeho služby zaplatíte?

zakra-14.png

V čem se liší kopaná a vrtaná studna?

Studnu lze hloubit dvojím způsobem – kopáním a vrtáním. Zatímco kopaná studna poskytuje vydatnější zdroj vody, vrtaná studna umožňuje jímat kvalitnější vodu z hlubších vrstev.

dotace dešťovka na nádrž na vodu

Jak podat žádost o dotaci Dešťovka? Návod krok za krokem

Chystáte se podat žádost o dotaci Dešťovka, ale nevíte, jak na to? Celým procesem vás provedeme krok za krokem. A pokud budete chtít, žádost vyřídíme od začátku do konce za vás.

1 / 7

Nezávazně nás kontaktujte