Blogové příspěvky

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek... Zrušit filtr

domaci-cov-pro-rodinny-dum.png

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům?

Jak vybrat domácí ČOV pro rodinný dům, který nelze napojit na kanalizační řád? Podle kterých kritérií se rozhodovat, proč záleží na počtu osob v domácnosti a kdy se vyplatí pořídit nejlevnější čistírnu na trhu?

Publikováno: 03. 07. 2022
tapety-6-1024x727.png

Co musí obsahovat projekt domácí ČOV?

Domovní čistírna odpadních vod je dle zákona považována za vodní dílo. To znamená, že k povolení stavby potřebujete na vodoprávním úřadě předložit projektovou dokumentaci. Co vše musí projekt domácí ČOV obsahovat, kdo vám ho vypracuje a kolik za něj zaplatíte?

kolaudace-domovni-cov.png

Kolaudace domovní čistírny odpadních vod: Krok za krokem

Od vaší první návštěvy projektanta uběhl nějaký ten týden a domovní čistírna odpadních vod se konečně vyjímá na vašem pozemku. Od jejího užívání vás však dělí ještě jeden krok, a tím je kolaudace. Jak při kolaudaci domovní ČOV postupovat?

projektant-vodovodni-pripojky.jpeg

Co čekat od projektanta vodovodní přípojky?

Chcete svou nemovitost napojit na obecní vodovod? Pak je nejvyšší čas začít shánět osobu, která vám zhotoví projekt vodovodní přípojky. Kde najdete vhodného projektanta, co od něj můžete očekávat a kolik mu za jeho služby zaplatíte?

zakra-14.png

V čem se liší kopaná a vrtaná studna?

Studnu lze hloubit dvojím způsobem – kopáním a vrtáním. Zatímco kopaná studna poskytuje vydatnější zdroj vody, vrtaná studna umožňuje jímat kvalitnější vodu z hlubších vrstev.

dotace dešťovka na nádrž na vodu

Jak podat žádost o dotaci Dešťovka? Návod krok za krokem

Chystáte se podat žádost o dotaci Dešťovka, ale nevíte, jak na to? Celým procesem vás provedeme krok za krokem. A pokud budete chtít, žádost vyřídíme od začátku do konce za vás.

jak-na-interier-v-bali-stylu.png

Jímka vs. septik: Největší rozdíly

Jímka vs. septik – jaký je mezi nimi rozdíl? Udělejte si v tom jednou provždy jasno! Po přečtení článku už budete vědět, kdy se vám vyplatí vybudovat jímku a kdy je vhodnější investovat do tříkomorového septiku s filtrem.

4.jpeg

Komu se vyplatí domovní čistička odpadních vod (ČOV) na klíč?

Službu domovní ČOV na klíč nabízí stále více firem. Ty za vás vyřídí nejen veškerou administrativu spojenou s projektem a povolením čistírny odpadních vod, ale také její stavbu, zapojení a kolaudaci. Komu se domovní čistička odpadních vod na klíč vyplatí a kdo by si ji měl raději dobře rozmyslet?

cov3.jpeg

Projekt na čističku odpadních vod: Otázky a odpovědi

Potřebujete projekt na čističku odpadních vod? Pokud ano, jak sehnat vhodného projektanta, co od spolupráce s ním očekávat a na kolik vás jeho služby vyjdou? Sepsali jsme pro vás odpovědi na ty nejčastěji otázky ohledně projektu domovní ČOV.

hydrogeolog.png

Kolik stojí hydrogeologický posudek?

Chcete-li na svém pozemku vybudovat jakýkoliv vodní zdroj nebo vypouštět dešťové či odpadní vody do vod podzemních, musíte si nejprve nechat zpracovat hydrogeologický posudek. Ten projektantovi studny nebo domovní ČOV napoví, kde se nachází vodní zdroj nebo jak řešit vsakování. Zjistěte, kolik stojí hydrogeologický posudek a jak ho sehnat.

1 / 7

Nezávazně nás kontaktujte