Kolik stojí podzemní plastový sklep?

Publikováno: 17. 11. 2022 7 minut čtení
podzemni-sklep-se-sikmym-vchodem-768x595.png
Rádi byste si pořídili plastový sklep, ale nejste si jistí, co všechno to obnáší a kolik peněz vás bude sklep stát? Tápete, na kolik vyjde samotná realizace? V dnešním článku si pořízení plastového sklepa projedeme krok za krokem a přiblížíme vám, s jakou cenou samotného sklepa včetně realizace můžete počítat.

Kolik stojí plastový sklep?

První položkou na celkové účtence za plastový sklep je samozřejmě samotná sklepní konstrukce, tedy plastový prefabrikát. Cena za plastový sklep začíná na 115 000 korun, ale může být i téměř dvojnásobná (okolo 220 000 korun). Velké cenové rozpětí je dané různou velikostí sklepů, typem vstupu a také technologií stavby.

Pojďme si nyní představit ty nejprodávanější plastové sklepy. Vybírat můžete na stránkách výrobců, ale objednat sklep můžete i u nás za naprosto stejnou cenu.

Kolik stojí samonosný plastový sklep (bez betonování)

Samonosný plastový sklep bývá levnější a jeho stavba o něco rychlejší, nevýhodou je menší plocha

Objem v litrech

Typ

Cena bez DPH

4 800

Samonosný

129 000,-

4 000

Samonosný

115 900,-

Kolik stojí sklep se šikmým vstupem (nutnost obetonování)

Podzemní plastový sklep se šikmým typem vstupu

Plocha prostoru v m2

Typ

Cena bez DPH

4,4

k obetonování

115 000,-

6,6

k obetonování

150 000,-

8,8

k obetonování

180 000,-

Kolik stojí sklep s vodorovným vstupem (nutnost obetonování)

Plastový sklep, který má horizontální vstup a schodiště

Plocha prostoru v m2

Typ

Cena bez DPH

4,4

k obetonování

128 000,-

6,6

k obetonování

163 000,-

8,8

k obetonování

193 000,-

Kolik stojí plastový sklep s klasickým vstupem a schodištěm (nutnost obetonování)

Plastové sklepy se schodištěm znamenají komfort, ale také vyšší cenu

Plocha prostoru v m2

Typ

Cena bez DPH

4,4

k obetonování

147 000,-

6,6

k obetonování

182 000,-

8,8

k obetonování

212 000,-

Kolik stojí sklep s klasickým (svislým) vstupem (nutnost obetonování)

Podzemní sklep s vertikálním vstupem se hodí zejména do svažitých pozemků

Plocha prostoru v m2

Typ

Cena bez DPH

4,4

k obetonování

111 000,-

6,6

k obetonování

146 000,-

8,8

k obetonování

176 000,-


Od čeho se odvíjí cena sklepa?

Jak už jsme si řekli, cena za samotný sklep je jen jedna z položek. Při úvahách o nákladech na plastový sklep je třeba zohlednit také:

  • Velikost a tvar sklepa

  • Složitost stavby

  • Dopravu

  • Přítomnost podzemní vody na pozemku

  • Nutnost betonovat

  • Další specifické aspekty

Velikost a tvar sklepa

Velikost a tvar sklepa mají na cenu významný vliv. Na obrázcích výše jste si jistě všimli, že některé sklepy mají klasické schodiště (které připomíná jakýsi krk). Tyto sklepy obvykle naprosto splynou s terénem a na pozemku působí velice nenápadně. O sklepě na vašem pozemku pak nemusí vědět dokonce ani soused. Existují však i sklepy s klasickými dveřmi (vertikální vstup).

Logicky platí, že větší množství použitého materiálu se promítne do finální ceny sklepa. Plastové sklepy se schodištěm jsou proto dražší než stejně velké sklepy – alespoň co do užitné plochy – bez schodiště.

To samé platí pro velikost užitné plochy. Obecně mají lidé tendenci volit raději menší varianty, ale často pak litují, že sklep není větší. Dopředu se proto poctivě zamyslete, jak chcete sklep využívat nejen teď, ale i v budoucnu. Pokud chcete spižírnu, pravděpodobně si vystačíte s menšími rozměry. Jestliže však plánujete multifunkční sklep, který by měl v případě nouze posloužit jako úkryt, rozhodně velikost zvažte.

Koneckonců, když už vám bude po zahradě jezdit bagr, využijte jej co nejlépe.

Složitost stavby

S tvarem a velikostí sklepa souvisí i složitost jeho stavby. Možná, že máte naprosto jasnou představu o budoucím umístění svého plastového sklepa. Bohužel ne všechny sklepy lze postavit kdekoliv a vždy je potřeba zohlednit reálné možnosti vašeho pozemku.

Pokud tápete, kam na pozemek sklep umístit a zda je to vůbec možné, neváhejte se nám ozvat. Společně celou situaci probereme a vymyslíme nejlepší řešení.

Doprava plastového sklepa

Ani relativně malý plastový sklep není zrovna miniaturní. Vždy vyžaduje atypickou dopravu, jež může zvýšit finální cenu sklepa o tisíce korun. Částku, kterou zaplatíte za dopravu, se proto vyplatí znát předem.

U nás vždy víte, na čem jste. Plastový sklep vám dovezeme po celé České republice za paušální cenu 1 000 korun.

Při kalkulaci finální ceny plastového sklepa nezapomeňte zohlednit náklady na dopravu

Podzemní voda na pozemku

Když dojde na stavby na zahradě, podzemní voda je záludným sousedem. Týká se to nejen domovních čistíren odpadních vod a retenčních nádrží, ale i plastových sklepů. Jednoduše řečeno: Pokud se na vašem pozemku nachází podzemní voda, je potřeba sklep skoro vždy obetonovat. A to i když jste si vybrali jeho samonosnou variantu.

S ohledem na podzemní vodu tak zvýšíte životnost svého sklepa, ale zároveň také celkovou částku, kterou za realizaci zaplatíte.

Plastový sklep: betonovat, či nebetonovat?

Jak jsme psali výše, nutnost betonovat se odvíjí od přítomnosti podzemní vody v místě stavby sklepa, vybrané sklepní konstrukce a dalších proměnných. V zásadě se dá říct, že betonováním zvýšíte bytelnost – a tím i životnost – celé stavby. Takže to nikdy není špatný nápad.

Jaká je cena plastového sklepa na klíč?

Rádi byste si plastový sklep pořídili tzv. na klíč? V takovém případě vám odpadne mnoho starostí s realizací. Pokud plastový sklep na klíč objednáte u nás, získáte také snížené DPH 15 %. Při ceně sklepa 100 tisíc korun bez DPH ušetříte celých 6 tisíc korun.

Kolik stojí plastový sklep na klíč? Cena samozřejmě záleží na parametrech, o nichž jsme se bavili výše. Co je dobré vědět:

  • Cena realizace na klíč závisí na objemu výkopu a následném nakládání se zeminou. Jestliže zeminu využijete na zahradě, je realizace výrazně levnější. Za její odvoz však budete muset zaplatit. Bude totiž potřeba objednat přepravu zeminy. 

  • V případě, že chcete postavit samonosný sklep bez nutnosti betonovat a váš pozemek nemá podzemní vodu, počítejte s cenou za realizaci od 40 tisíc do 60 tisíc korun.

Chcete získat představu o ceně plastového sklepa na klíč ve vašem konkrétním případě? Obraťte se na nás

Často se ptáte

Když objednám plastový sklep přímo u vás, kolik bude stát?

Plastový sklep objednaný u nás vás vyjde na naprosto stejnou částku jako u výrobce. Nezaplatíte ani o haléř navíc.

Kolik mě bude stát doprava sklepa na můj pozemek?

Pokud objednáte sklep u nás, doprava po celé České republice vás vyjde na 1 000 korun.

Jak dlouho trvá dodání sklepa?

Plastový podzemní sklep vám doručíme do tří týdnů od objednávky.

Je pro plastový sklep nutný projekt? Jaká je jeho cena?

Ne, pro plastový sklep projekt nepotřebujete. Vyplatí se však s odborníkem konzultovat umístění sklepa. Vyhnete se zbytečnému prodražení celé realizace a budete mít jistotu, že vám bude plastový sklep sloužit přesně tak, jak potřebujete.

Potřebuji ke stavbě plastového sklepa hydrogeologický posudek?

Z formálního hlediska hydrogeologický posudek nepotřebujete. Pokud ale neznáte stav podzemní vody, bude se vám hodit. Vyhnete se případnému nepříjemnému překvapení při výkopu

Potřebuji pro plastový sklep stavební povolení?

Obvykle nikoliv. Abyste však měli jistotu, je potřeba konkrétní stavbu ověřit s ohledem na stavební zákon (§ 79, odst. 2, písm. O). Zde se vymezuje, v jakých případech není třeba rozhodnutí o umístění stavby. Taková stavba musí splňovat následující podmínky:

do 25 m2 zastavěné plochy,

• do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím,

podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci,

• stavba neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o úložiště radioaktivních odpadů obsahující výlučně přírodní radionuklidy nebo jaderné zařízení,

Nebo:

• stavba pro podnikatelskou činnost, která je v souladu s územně plánovací dokumentací,

• stavba je umístěna v odstupové vzdálenosti od hranic pozemků nejméně 2 m,

• plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po umístění stavby bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci.


Nezávazně nás kontaktujte