Projekt septiku: Kolik stojí a kde ho sehnat

Publikováno: 30. 11. 2021 4 minut čtení
tapety-8-1024x727.png
Tříkomorový septik se používá k likvidaci odpadních vod zejména u chat a chalup, kde nahrazuje dříve používanou žumpu. Možná nad jeho pořízením uvažujete i vy, ale hlavou se vám honí otázka, zda k jeho realizaci potřebujete projekt septiku. A pokud ano, kolik vás bude stát.

Co je septik

Septik je moderní náhradou klasické bezodtoké jímky neboli žumpy. Avšak zatímco jímka slouží pouze k akumulaci odpadních vod, v septiku dochází také k jejich čištění. 

tříkomorový septik s filtrem

Běžně se prodává tříkomorový septik s biofiltrem nebo zemním filtrem, který účinnost čištění ještě zvyšuje. Díky tomu můžete přečištěné vody ze septiku vypouštět do vod povrchových a podzemních, případně do veřejné kanalizace neukončené obecní čistírnou.

Tip: Zjistěte, jak se liší septik, žumpa a domovní čistírna odpadních vod. 

Potřebuju projekt septiku?

Tříkomorový septik je dle zákona č.254/2001 Sb. považován za vodní dílo, stejně jako domovní čistírna odpadních vod. To znamená, že bez projektové dokumentace od autorizovaného inženýra se neobejdete. 

Projekt septiku je soubor dokumentace s předepsaným obsahem, který se přikládá k žádosti o povolení stavby septiku a nakládání s vodami.

Jestliže projekt septiku ještě nemáte, ozvěte se nám a my si ho s radostí vezmeme na starost.

Jaká je cena projektu septiku

Projekt septiku patří k jednodušším typům vodohospodářských projektů, tudíž byste za něj neměli zaplatit více než 15 000 korun. A kolik stojí projekt septiku u nás v Zakra? Kompletní projektovou dokumentaci vám vypracujeme za 11 990 korun. Za tuto cenu se vám do rukou dostane kompletní projekt septiku připravený pro jednání s úřady.

Podklady k projektu septiku

K vypracování projektové dokumentace septiku od vás bude projektant potřebovat znát některé informace a údaje. Zajímat ho bude zejména typ septiku, jeho přesné umístění na pozemku a způsob likvidace přečištěných odpadních vod. 

V případě, že se chystáte přečištěné vody vsakovat přímo na pozemku nebo je používat k zálivce zahrady, budete od vás projektant požadovat hydrogeologický posudek zpracovaný úředně oprávněným hydrogeologem.

Potřebujete hydrogeologa? Žádný problém – našim klientům ho umíme zdarma a rychle zajistit.

Jak dlouho se čeká na projekt septiku

Zajímá vás, kdy od nás obdržíte hotový projekt septiku? Záleží zejména na vytíženosti našich projektantů. Pokud má projektant čas a obdrží od vás veškeré potřebné podklady včas, zpravidla vám hotovou projektovou dokumentaci předá už do 5 pracovních dnů.

Mějte ale na paměti, že zpracování projektové dokumentace se může zdržet v případě, že projektant čeká na dodání hydrogeologického posudku.

projekt septiku

Co dělat s projektem

Jakmile držíte hotový projekt septiku v rukou, máte dvě možnosti, jak dále postupovat. Buď si povolení septiku vyběháte na úřadech sami, nebo nám tuto starost přenecháte. 

V rámci služby takzvaného inženýringu za vás projektant sežene všechna potřebná stanoviska a vyjádření k projektu a podá žádost na příslušné úřady, které následně vydají povolení ke stavbě septiku a nakládání s vodami.

Co je septik na klíč

Nebaví vás shánět projektanta, komunikovat s úřady a nejraději byste přišli k hotovému? Nebo na realizaci septiku prostě a jednoduše nemáte čas? Pak vám bude vyhovovat služba septik na klíč. Dodavatelská firma, která tuto službu poskytuje, se postará doslova o všechno – od dodání septiku přes vypracování projektu, získání povolení až po stavbu septiku na vašem pozemku.

Připravte se však na to, že si za septik na klíč něco málo připlatíte. Přesnou cenu této služby nelze vyčíslit, jelikož zde hraje roli příliš mnoho proměnných. Oproti realizaci septiku svépomocí však zpravidla zaplatíte 1,5–2 násobek.

Nezávazně nás kontaktujte