Projekt vodovodní přípojky snadno a rychle

Publikováno: 10. 12. 2021 6 minut čtení
Projektova-dokumentace-vodovodni-pripojky-3-768x401-1.png
Vodovodní přípojku považujeme za samostatnou stavbu, kterou je dle zákona potřeba povolit na stavebním úřadě. K tomu však potřebujete projekt vodovodní přípojky. Jak takový projekt vypadá, kdo vám ho smí vypracovat a kolik za něj zaplatíte?

Potřebuju projekt vodovodní přípojky?

Ano, potřebujete. Vodovodní přípojka je dle zákona o vodovodech a kanalizacích považována  za samostatnou stavbu tvořenou úsekem potrubí od odbočení z vodovodního řadu k vodoměru (není-li vodoměr, pak k vnitřnímu uzávěru připojeného pozemku nebo stavby). 

projekt vodovodní přípojky

K realizaci přípojky je proto nutný územní souhlas nebo územní rozhodnutí stavebního úřadu. A jak někteří z vás již tuší – povolení vodovodní přípojky získáte jen a pouze na základě předložené projektové dokumentace

Kdo smí vypracovat projekt vodovodní přípojky

Další podstatná otázka, kterou je třeba zodpovědět, zní: Koho oslovit, aby vám projekt vodovodní přípojky vypracoval?

Jelikož vodovodní ani kanalizační přípojka není dle zákona považována za vodní dílo (na rozdíl od domovní čistírny odpadních vod), máte hned dvě možnosti. Buď oslovíte projektanta s autorizací na pozemní stavby (například projektanta, který má na starosti projekt stavby vašeho domu), nebo autorizovaného inženýra vodohospodářských staveb.

Druhou možnost, tedy oslovit přímo autorizovaného inženýra se specializací na vodohospodářské stavby, lze jedině doporučit. A to z toho důvodu, že ve většině případů projekt tak jako tak skončí v jeho rukách. Jestliže ho však vypracováním projektu pověří projektant pozemních staveb a nikoliv přímo vy, s největší pravděpodobností si za dokumentaci připlatíte – do ceny se totiž započítá hned dvojí provize.

Pokud si s výběrem projektanta nevíte rady, ozvěte se nám. Nabízíme konzultace zdarma a projekty přípojek děláme po celé ČR.

Co vše potřebuje projektant vědět

Aby mohl projektant začít připravovat projektovou dokumentaci k vodovodní přípojce, bude od vás potřebovat následující:

  • určení lokality (parcelní čísla, katastrální území),

  • umístění objektu na pozemku (stávající nebo budoucí),

  • zda již proběhla komunikace se správcem vodovodu,

  • zda jste již od správce obdrželi informace o poloze sítě či podmínky napojení,

  • pro kolik EO (ekvivalentní osoba = denně vyprodukuje cca 150 litrů vody) bude přípojka navrhována,

  • přibližnou představu o trase přípojky a místě napojení objektu,

  • přibližnou představu o umístění vodoměrné šachty.

Nezoufejte, pokud neznáte odpovědi na všechny uvedené otázky. Zkušený projektant vám dokáže poradit a zpravidla si poradí s nejedním problémem či atypickou situací. Přesvědčte se o tom sami a svěřte projekt vodovodní přípojky do našich rukou.

Jak vypadá projektová dokumentace vodovodní přípojky: Vzor

Zajímá vás, jak vypadá a co obsahuje projektová dokumentace vodovodní přípojky? Projektant musí nejprve zpracovat technickou zprávu, kde přesně popíše lokalitu a její technické parametry. Následně graficky vymezí vodovodní přípojku v dané lokalitě a provede podélné řezy přípojky. Výsledná dokumentace, kterou obdržíte, tak má v průměru 35 stran.

Jak dlouho trvá projekt vodovodní přípojky

Za standardní situace od nás projekt vodovodní přípojky obdržíte zpravidla do 5–10 pracovních dnů od zadání vaší poptávky. Zdržení může nastat v případě, že se váš pozemek nachází v chráněné krajinné oblasti. Pak je nutné k projektové dokumentaci sehnat odborná stanoviska a vyjádření dotčených orgánů státní správy, která potřebujeme ke zhotovení projektové dokumentace.

Cena projektu vodovodní přípojky

Projekt vodovodní přípojky má v případě naší společnosti fixní cenu, je tedy jedno, kde přípojku budujete a jak je dlouhá. Přípojky běžně kreslíme po celé České republice a jako Plzeňáci se nezalekneme ani Karvinska.

Projekt vodovodní přípojky pro vás vypracujeme za 11 990,- (s DPH). Jedná se o konečnou cenu, v níž jsou zahrnuty i případné opravy a požadavky vznesené úředníky.

Co s projektem vodovodní přípojky

Předáním projektové dokumentace to však nekončí. V tuto chvíli máte na výběr – buď si povolení vodovodní přípojky vyběháte na úřadech sami, nebo tuto starost přenecháte nám. Pokud se rozhodnete, že sháněním povolení nechcete trávit svůj volný čas, budeme od vás potřebovat plnou moc a následně už za vás vyřídíme vše potřebné.

Shrnutí

Ať už stavíte nový rodinný dům, rekonstruujete starší nemovitost, nebo si chcete usnadnit pobyt na chatě, díky vodovodní přípojce budete mít po ruce pitnou vodou, kdykoliv otočíte kohoutkem.  Pokud si ale nejste jistí, jak ve své konkrétní situaci postupovat, neváhejte se na nás obrátit s dotazem.

Nezávazně nás kontaktujte